Prezeska PIHRB członkiem RADY 17

Z przyjemnością informujemy, że Prezeska PIHRB, Beata Faracik została członkiem RADY 17, która została powołana przy Kampanii 17 Celów, aby wskazać polskiemu biznesowi kluczowe kierunki zaangażowania w realizację Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030. W skład Rady wchodzi 17 ekspertów i kluczowych liderów opinii z różnych środowisk: nauki, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i biznesu, którzy posiadają kompetencje w różnorodnych obszarach i którzy będą wspierać proces diagnozowania obszarów dających największe szanse na efekt synergii i przez to wytyczenie kierunków zrównoważonego rozwoju polskiego biznesu.

KAMPANIA 17 CELÓW ma za zadanie zachęcić polski biznes do podjęcia działań na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Tworzy ją szerokie grono firm i instytucji eksperckich. Patronami Merytorycznymi Kampanii są: Krajowa Izba Gospodarcza, UN Global Compact Network Poland i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W roku 2018 prowadzona jest II edycja kampanii, pod hasłem 2018: NOWE IDEE. Tegoroczna edycja obejmie m.in. roadshow – podczas którego w formule szeregu warsztatów regionalnych Laboratorium 17 Celów organizowanych w różnych miastach Polski  wypracowane zostaną pomysły na działania dla firm na rzecz kluczowych Celów. Głównym wydarzeniem Kampanii będzie natomiast FORUM INSPIRACJI, które odbędzie się  w Warszawie 17 maja. Powstanie także portal www.Kampania17Celów.pl, będący centrum wiedzy i inspiracji dla biznesu. Poprzednia edycja kampanii, realizowana pod nazwą Kampania 17/17, objęta była honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Raport z tej kampanii znajduje się tutaj: http://www.sdgs.pl/wp-content/uploads/2017/12/partnerstwo-w-praktyce.pdf. Więcej informacji o Kampanii 17/17 można znaleźć na stronie: http://www.sdgs.pl.

Pierwsze posiedzenie Rada 17 odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku w Warszawie.

Rejestracja - Newsletter PIHRB

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi newslettera PIHRB (Mogę się z niego w każdej chwili wypisać).

FreshMail.pl