Miło nam poinformować, że PIHRB został partnerem merytorycznym OEES. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie jednej ze ścieżek tematycznych kongresu: FIRMA – IDEA: PRAWA CZŁOWIEKA W BIZNESIE oraz w warsztaty towarzyszące kongresowi.
Pierwszego dnia Beata Faracik, Prezeska PIHRB będzie uczestniczyła w sesji inspiracyjnej pt.:
? Czego uczy nas w obszarze praw człowieka w biznesie para najczarniejszych łabędzi XXI wieku? Moderatorem dyskusji będzie Eryk Stankunowicz – dziennikarz, b. z-ca Redaktora Naczelnego, Forbes Polska, a wśród panelistów_ek znajdą się także:
Iwona Demidowicz-Wawrzyniuk – Centre of Expertise Lead – Way of Working, ING Bank Śląski
prof. dr hab. Krzysztof Obłój – Akademia Leona Koźmińskiego oraz
Jacek Siwiński – Prezes Zarządu, VELUX Polska
Nieco później w ciągu dnia, zapraszamy do uczestnictwa w OEES:Talk.
Dorota Hryniewiecka-Firlej – Prezeska Zarządu, Pfizer Polska & Beata Faracik – Prezeska Zarządu, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu będą rozmawiać na temat: :
?Kiedy nie można podążać za głosem większości? Biznes w czasie wojny.
Drugiego dnia kongresu, nasze zaangażowanie kierujemy w stronę warsztatów, które są ważnym wydarzeniem towarzyszącym.
Pierwszy warsztat współorganizujemy z kancelarią PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler. Nosi on nazwę:
?Młodzi ludzie na rynku pracy
W jego trakcie, prawnicy z kancelarii PCS | Littler, Michał Bodziony i Kinga Ciosk przeprowadzą warsztaty skierowane do młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Warsztaty przeprowadzone zostaną w formie interaktywnej rozmowy z uczestnikami, podczas której będą mogli oni podzielić się swoimi obserwacjami oraz doświadczeniami.
Podczas drugiego warsztatu (organizowanego przez PIHRB) pt.: ?Zielony Ład, taksonomia i prawa człowieka czyli o co chodzi w minimalnych gwarancjach, współzałożycielki Instytutu: Joanna Szymonek i Beata Faracik przybliżą obszar praw człowieka w kontekście biznesu oraz wyjaśnią czym jest należyta staranność dot. praw człowieka (i czym się różni od klasycznej due diligence) i co ma ona wspólnego z taksonomią i wymienionymi w niej minimalnymi gwarancjami, od których spełnienia zależy uznanie firm za prowadzące swoją działalność w sposób zrównoważony.
Zobacz pełen PROGRAM OEES.
Specjalnie dla uczestników kongresu przygotowaliśmy również mini-wystawę „Sztuka praw człowieka. Chronić. Szanować. Naprawiać.” Odwołuje się ona do przygotowywanych przez nas na przełomie lat 2021/2022 kart praw człowieka, dzięki którym, uczestnicy OEES będą mogli lepiej zrozumieć przysługujące im prawa.
Open Eyes Economy Summit już po raz siódmy z pomocą wybitnych osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury otwiera oczy na wartości, które powinny kierować współczesnym światem!
Tegoroczna edycja Kongresu OEES będzie poruszać tematykę związaną z wielowymiarowym pojęciem wiarygodności. Zaproszeni prelegenci będą dyskutować o jej znaczeniu w polityce, gospodarce, kulturze i społeczeństwie. Swoją premierę podczas wydarzenia będzie miał „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”, przygotowywany przez zespół wybitnych polskich ekonomistów, na czele z prof. Jerzym Hausnerem.
Podczas 2 dni Kongresu 250 mówców z całego świata wystąpi w 80 sesjach, podzielonych na 7 ścieżek tematycznych: Wiarygodność ekonomiczna, Prawa człowieka w biznesie, Klimatyczna regeneracja miast, Młodzi w mieście, Green Deal – energia, żywność, zdrowie, Design thinking w transformacji ku nieznanemu, Open Eyes to Ukraine.
OEES to wydarzenie otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego, a obecność na Kongresie to doskonała okazja, by posłuchać na żywo niezwykłych osobowości i nawiązać nowe kontakty.
Open Eyes Economy Summit odbędzie się 22-23 listopada 2022 w formule hybrydowej: stacjonarnie w ICE Kraków i online na platformie live.oees.pl.
Program i rejestracja: www.kongres.oees.pl
Zachęcamy do udziału!